Авыл офыклары
  • Рус Тат
  • Быелгы авыл җирлекләре Сабантуйлары батырлары. Район Сабантуе батырлары

    Быелгы авыл җирлекләре Сабантуйлары батырлары: Динар Галиуллин-Балык бистәсе, Күгәрчен Айназ Хөсәенов-Яңа Арыш Айдар Гыйльметдинов-Күки Фәнис Галиуллин-Олы Елга Рәсүл Гыйззәтуллин -Ямаш Рөстәм Газизов -Бирдебәк Илмир Төхвәтуллин-Котлы Бөкәш, Биектау, Яңа Сала Дамир Хәйриев-Зур Мәшләк, Юлсубино Азат Хикмәтов-Олы Солтан Айзат Зарипов-Бәтке Ришат Маулин-Балыклы Чүкәй Фәнис Әхмәтшин-(авыл көрәшчеләре арасында) Олы Әшнәк Рәниф Мөхәммәтшин-Олы Әшнәк...

    Быелгы авыл җирлекләре
    Сабантуйлары батырлары:
    Динар Галиуллин-Балык бистәсе, Күгәрчен
    Айназ Хөсәенов-Яңа Арыш
    Айдар Гыйльметдинов-Күки
    Фәнис Галиуллин-Олы Елга
    Рәсүл Гыйззәтуллин -Ямаш
    Рөстәм Газизов -Бирдебәк
    Илмир Төхвәтуллин-Котлы Бөкәш, Биектау, Яңа Сала
    Дамир Хәйриев-Зур Мәшләк, Юлсубино
    Азат Хикмәтов-Олы Солтан
    Айзат Зарипов-Бәтке
    Ришат Маулин-Балыклы Чүкәй
    Фәнис Әхмәтшин-(авыл көрәшчеләре арасында) Олы Әшнәк
    Рәниф Мөхәммәтшин-Олы Әшнәк
    Рамил Минһаҗев-Түбән Тегермәнлек
    Данил Гыймадиев-Югары Тегермәнлек
    Гөлия Хәбибуллина-Күгәрчен (хатын-кызлар арасында)

    Район Сабантуе батырлары
    өлкәннәр арасында
    65 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1. Азат Закиров (Күгәрчен)
    2. Риназ Губаев (Яңа Арыш)
    3. Илшат Мусин (Яңа Арыш)

    75 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1.Илдар Мәсгутов (Күгәрчен)
    2. Фәрит Мөхәммәдиев (Яңа Арыш)
    3. Инсаф Мөхәммәтҗанов (Күгәрчен)

    85 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1. Айназ Хөсәенов (Яңа Арыш)
    2. Илмир Төхвәтуллин (Биектау)
    3. Раниф Мөхәммәтшин (райпо)

    100 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1. Айзат Зарипов (Яңа Арыш)
    2. Илдар Мараков (Яңа Арыш)
    3. Рәсүл Гыйззәтуллин (райпо)

    100 килограммнан югары үлчәү авырлыгында:
    1. Динар Галиуллин (Күгәрчен)
    2. Дамир Хәйриев (Биектау)
    3. Фәрхәт Галәутдинов (Яңа Арыш)

    Абсолют батыр булып Динар Галиуллин калды.
    Яшүсмерләр арасында:
    45 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1. Булат Мөхәммәтҗанов (Күгәрчен)
    2. Данис Минибаев (Трой Урай)
    3. Ислам Закиров (Котлы Бөкәш)

    55 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1. Ранис Яруллин (Күгәрчен)
    2.Рөстәм Сибгатуллин (Шумбут)
    3.Ильзир Закиров (Күгәрчен)

    65 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1. Алмаз Хаматханов (Юлсубино)
    2. Марсель Шафиков (Котлы Бөкәш)
    3. Алексей Тимофеев (Шомбыт)

    75 килограммга кадәр үлчәү авырлыгында:
    1. Илфар Садыков (Яңа Арыш)
    2. Фәндүс Зарипов (Яңа Арыш)
    3. Айрат Зиннәтуллин (Шомбыт)

    75 килограммнан югары үлчәү авырлыгында:
    1. Айназ Билалов (Балык бистәсе)
    2. Ралиф Гарипов (Кульга)
    3. Салават Закиров (Иске Арыш)
    Абсолют батыр булып Айназ Билалов калды.

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: